Фолькнери

Фолькнери

«Фолькнери» – український (а точніше - галицько-подільсько-волинсько-київський) етно-альтернативний гурт, утворений в 2009 році.

 

Учасники – мандрівні музиканти, подорожують по країні та світу на велосипедах, збираючи автентичні пісні . Далі – "реінкарнують" їх, надаючи сучасного звучання. Свою унікальність гурт вбачає в поєднанні автентики та модерних драйвових ритмів, етно та альтернативних стилів музики.

«Фолькнери» у 2010 році дебютували з відео-кліпом на пісню «Випливало утєня» на фестивалі «Трипільське коло» (режисер – Оксана Казьміна, оператор – Макс Гуцу). Фактично з цього моменту активно концертують, були запрошені на відомі фестивалі: «АртПоле», «Трипільське коло», «Terra Heroica», «Рожаниця», «Країна Мрій Різдвяна», «Mikołajki Folkowe» (Польща), «Рок-Коляда», ну і 2012 рік - етнофестиваль "Трипільські зорі".

«Фолькнери» стали кращим етно-колективом року на міжнародному фестивалі «Mikołajki Folkowe» в Любліні (Польща). Крім 1-го місця гурт в результаті народного голосування з великим відривом переміг у номінації «Приз глядацьких симпатій».

 

Цікавe:

• Назва колективу походить зовсім не від фольк-музики, як одразу можна подумати. Якось під час однієї з перших велоекспедицій по Кавказу засновнику гурту, Володимиру Муляру, наснився американський письменник Вільям Фолкнер. Він і сказав, щоб вони «не придумували велосипед», а назвали гурт в його честь. За це, не відходячи від сну, сер Вільям дещо напророкував, а наобіцяв – ще більше і ще неймовірніше. Найдивніше, що деякі пророцтва вже почали збуватися...

• Фолькнери мають власний культурний проект «Двоколісні хроніки», мета якого – популяризація української культури, збирання пісенного фольклору інших народів, а також пропаганда екологічного туризму. У велосипедних етноекспедиціях, які «Фолькнери» здійснюють щороку, вони накрутили вже 5311 км:

- «Двоколісні хроніки: Мармурове кільце», вересень-жовтень 2010. Володимир Муляр та Ярина Квітка проїхали 3 країни (Румунія, Болгарія, Туреччина), 3300 км за 75 днів, збираючи матеріал для творчості.

- «Двоколісні хроніки-2: Країна скарбів», серпень-вересень 2011. Троє учасників - Володимир Муляр, Ярина Квітка та Юлія Совершенна - за 44 дні проїхали 2011 км, перетнувши Україну від Ужгорода до Луганська і привезли з собою понад 200 автентичних пісень.

В найближчих планах гурту – оприлюднити їх на своєму сайті. Де сайт?

 

Контактна особа:

Ярина (+38) 097 897 49 49 Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду

 

Склад гурту  Фолькнери

Володимир Муляр (ударні, губна гармошка, колісна ліра, гітара)

Яринa Квіткa (вокал, колісна ліра)

Юля Совершеннa (вокал, барабан)

Роман Шаркевич (перкусія)

Іван Любиш-Кірдей (баян)

 

фолькнери