Ти де? А я на «Зорях»!
Понеділок, 28 травня 2012, 13:35

zori 2012Цими вихідними уп’яте відбувся міжнародний молодіжний етнофестиваль «Трипільські зорі». Для когось він став вже доброю традицією, для когось – можливістю показати свій талант, а для когось – це шанс зробити незабутню пропозицію руки та серця.

 

 

 

 

Цими вихідними уп’яте відбувся міжнародний молодіжний етнофестиваль «Трипільські зорі».

Органічно вписались в атмосферу фестивалю сучасні черкаські козаки. Великий курінь збудували учасники  ініціатив «Здравіє», «Бойового гопака», «Патріотичної ініціативи», організації «ПЛАСТ»,«Туристичного клубу», а також зацікавлена молодь.

 

Органічно вписались в атмосферу фестивалю сучасні черкаські козаки. На фото - Данил Майоров.

Нікого ні до чого не агітуючи, вона показувала, що можна відпочивати активно і з користю, та що бути здоровим і сильним – красиво. На вишці козацький вартовий, а внизу, біля куреня – козацькі змагання, ігри та, навіть, аукціон.

«Немає кращого прикладу, ніж робити щось для себе і щоб хтось перейняв це», – вважає козак Сергій.

Хлопець проводить «Аукціон небаченої щедрості» – новинка не лише для фестивалю, а й для Черкас. З «молотка» ішли речі, які принесли самі учасники. Але ціни не зростали, а стрімголов падали. Мінімальною ставкою було… забрати задарма! Учасники спочатку з недовірою ставились до цього…

 

Хто хоче кепку?

–       А ми продаємо праску!

–       Вона що, протікає? – запитує жінка з гурту людей.

–       Ні, вона працює!

 

Мінімальною ставкою було… забрати задарма!

 

«Аукціон небаченої щедрості» – новинка не лише для фестивалю, а й для Черкас

Традиційно була усіяна Долина майстрами різних напрямів творчості.

 

Традиційно була усіяна Долина майстрами різних напрямів творчості

Євгенія як майстриня на фестивалі вперше. Вона презентує мило власного виготовлення, і зовсім не стомилась стояти весь день. Вперше приїхав сюди і представник «Монетного двору туриста» Андрій з міста Рівне. У нього можна було зробити собі сувенір – вибити монетку «на щастя» з символікою фестивалю.

На галявині знову збирав дорослих і малих казкар на всю Україну Сашко Лірник. Причому, він, як виявилось, не ділить своїх слухачів на дітей і дорослих: «Насправді всі в душі діти. І коли вони слухають казку – відкриваються. Я не розділяю дорослих і дітей: для мене це всі мої слухачі, всі хороші люди, які ще і стають акторами…»

 

Сашко Лірник

Організаторка «Трипільських зір» Інна Шемет каже, що цього року «приїхали всі запрошені гурти, і навіть більше». Як так вийшло – залишиться ювілейною загадкою. Але те, що слухати є кого – факт. Частинкою фестивалю вже стали учасники гурту з Харкову «Бандурбенд», які мають велику взаємну приязнь з черкаським слухачем та люб’язно приділили нам кілька хвилин перед виступом.

 

Серед запрошених гуртів також: «Печворк», «Мартові», «Фолькнери», «Варка», «КораЛЛі»  та інші. Хоча сцену перенесли ближче до Дніпра, траву це не врятувало – її доля бути витоптаною ногами відвідувачів.

 

 

 

 

 

Подія вирувала життям: вночі, за словами Інни Шемет, під час показу кіно довелось викликати «Беркут», щоб розняти бійки. А ввечері в перший день фестивалю на концертній сцені черкасець Ігор зробив своїй коханій Світлані пропозицію одружитися. Під гучні оплески – вона сказала «так»…

 

Вперше приїхав сюди і представник «Монетного двору туриста» Андрій з міста Рівне. У нього можна було зробити собі сувенір – вибити монетку «на щастя» з символікою фестивалю.

 

А я також на "Зорях". На сцені гурт - "БМТ"

 

Ти де? А я на «Зорях»!

 

На сцені гурт "Фолькнери"

 

Ти де? А я на «Зорях»!

 

Традиційно була усіяна Долина майстрами різних напрямів творчості

 

Для когось фестиваль став вже доброю традицією

 

А я на «Зорях»!

 

Ти де? А я на «Зорях»!

 

Для молоді "Аукціон щедрості" став незабутнім

 

На сцені гурт "Бандурбенд"

 

На сцені гурт "Бандурбенд"

 

Молодь "відривалася" під музику різних етногуртів

 

Інна Шемет розповідає: "Фестиваль позиціонуємо як молодіжний та сімейний"

 

Традиційно була усіяна Долина майстрами різних напрямів творчості

Автор: Юлія Похил

Форепортаж: Андрій Чернега

Простір.ск.ua